Lenovo YOGA Air 14 AI yeni renk seçeneğiyle güncellendi

Lenovo, YOGA Air 14 AI Yuanqi dizüstü bilgisayarına “Princess Peach” adında yeni bir renk seçeneği ekliyor. Ünlü oyuncu Dilraba Dilmurat tarafından tanıtılan bu yeni renk, tatlı ve zarif bir görünüm sunarak sıcak ve şık bir hava katıyor. Bu yeni model, 8 Haziran saat 10:08’den itibaren satışa sunulacak.

YOGA Air 14 AI Yuanqi’nin iç donanımı da oldukça güçlü. Core Ultra 7 155H işlemciye, 32 GB LPDDR5x-7467 belleğe ve 1 TB PCIe 4.0 SSD’ye sahip olan bu model, yaklaşık 1.200 dolardan satışa sunulacak.

Taşınabilirlik açısından oldukça iddialı olan YOGA Air 14, sadece 1,4 kg ağırlığında ve 14,9 mm inceliğinde. Dış yüzeyi “PureBright” adı verilen bir işçilikle parlatılmış olup, mevcut “ışıldayan deniz kabuğu” rengi okyanus kabuklarının parlaklığından ilham alınarak tasarlanmış.

Bu dizüstü bilgisayarın en dikkat çekici özelliği ise ekranı. YOGA Air 14, 2.8K 120Hz PureSight süper duyarlı OLED ekrana sahip. Bu yüksek çözünürlüklü ekran, 400 nit parlaklık, %100 DCI-P3 renk gamı, Dolby Vision desteği ve VESA DisplayHDR True Black 500 sertifikası ile canlı ve kaliteli görseller sunuyor.

Bunun yanı sıra, YOGA Air 14, 1.5 mm derinlikte tuş vuruşları ve 0.3 mm tuş mesafesi sunan konforlu bir klavye ile donatılmış. 5.6 inç genişliğindeki anti-hata dokunmatik yüzeyi de kullanıcıya rahat bir kullanım sağlıyor. 65Wh pil kapasitesi ve Windows Hello IR yüz tanıma özelliği de güvenlik ve uzun kullanım süresi sunuyor.

Bağlantı noktaları açısından da zengin olan YOGA Air 14, sol tarafında HDMI 2.1 ve iki Thunderbolt 4 portu barındırıyor. Sağ tarafında ise kamera anahtarı, 3.5mm kulaklık girişi ve USB-A 3.2 Gen 1 portu bulunuyor.

Lenovo’nun Tianxi büyük dil modeli ile güçlendirilmiş Xiaotian AI ajanı, kullanıcılara çeşitli çalışma ve öğrenme senaryolarında doğal ve akıllı etkileşim sağlayarak daha kişisel bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bu yeni renk seçeneği ve özellikler, YOGA Air 14 AI Yuanqi’yi hem şık hem de güçlü bir dizüstü bilgisayar arayanlar için cazip bir seçenek haline getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir